close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 marca 2017

  Aby „dać nowy impuls do docenienia poezji” jesienią 1999 roku UNESCO ustanowiło 21 marca Światowym Dniem Poezji. Główne obchody tego dnia odbywają się w Paryżu, jednak świętuje się go również w wielu innych miastach na całym świecie. W tegorocznych obchodach Światowego Dnia Poezji zorganizowanych już po raz czwarty przez European Union National Institutes for Culture w Rzymie wziął udział Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, Janusz Kotański.

   

  Skierowanie takiego zaproszenia do Pana Ambasadora Janusza Kotańskiego nie było przypadkowe. Od wielu lat jest on nie tylko wielkim admiratorem poezji, ale i poetą. Opublikował pięć tomików, a jego  wiersze tłumaczone są na hiszpański i holenderski.

  Podczas uroczystości odbywających się w Palazzo Falconieri w Rzymie, 11 poetów z różnych państw europejskich podzieliło się swoimi dziełami. M.in.: Michael Hammerschmid z Austrii, Georgi Gospodinov z Bułgarii, Daniela Danz z Niemiec, Claudio Damiani z Włoch, Denisa Comănescu z Ruminii, Dana Podracká ze Słowacji, Maja Vidmar ze Słowenii, Menchu Gutiérrez z Hiszpanii, Michael Fehr ze Szwajcarii, János Áfra z Węgier oraz Janusz Kotański reprezentujący Polskę.

  Ambasador Janusz Kotański zapresentował utwory: "Na kanonizację Jana Pawła II", "Florencja, letni poranek 1429 roku. Masaccio zastanawia się nad projektem fresku dla Santa Maria Novella", "Apologia Kościoła w XXI wieku po Chrystusie " .

  Wieczór prowadzony był przez Marię Idę Gaeta i wzbogacony muzyką Rafaela Ariasa Fernandeza.

  Więcej znajdziesz TUTAJ

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: