close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 grudnia 2012

  W siedzibie Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczenia Bene Merito Ministra Spraw Zagranicznych abp Szczepanowi Wesołemu, emerytowanemu długoletniemu duszpasterzowi Polonii, mieszkającemu obecnie w Rzymie.

   

  Ambasador Hanna Suchocka wręczając odznaczenie w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego odczytała uzasadnienie: „W podziękowaniu za lata pracy duszpasterskiej na rzecz rozproszonej na całym świecie polskiej diaspory oraz za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i stworzenia solidnych fundamentów duszpasterstwa emigracyjnego”. Abp Wesoły ze swej strony wyraził radość i podziękował za uznanie MSZ dla jego działalności na rzecz pomocy duszpasterskiej rozproszonej po całym świecie emigracji.

  Uroczystość odbyła się w obecności licznie zgromadzonych przedstawicieli duchowieństwa polskiego pracującego w Kurii Rzymskiej i dykasteriach watykańskich, z kard. Stanisławem Ryłką, Przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz kard. Zenonem Grocholewskim, Prefektem Kongregacji Wychowania Katolickiego na czele. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele mediów.

  Bene Merito1
  Bene Merito2
  Bene Merito3
  Bene Merito4
  Bene Merito5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: